UWAGA! Nie Kupuj Nic Aby Wyleczyć Alergię Psa Zanim Nie Przeczytasz Tego!

Alergie i nietolerancje u psów i kotów są bardzo często wynikiem nieodpowiedniej diety. Wiele popularnych marek karm dla zwierząt domowych używa tanich i niskiej jakości składników, które mogą wywoływać reakcje alergiczne i problemy z układem pokarmowym u czworonogów.

U kotów i psów mogą objawiać się na wiele sposobów. Zwierzęta mogą drapać, gryźć lub lizać swoją skórę, co może prowadzić do utraty sierści i skaleczeń. Występują także trudności z oddychaniem, kaszel, wodniste oczy lub nos oraz biegunki lub wymioty. W przypadku kotów, mogą wystąpić problemy związane z układem moczowym, takie jak częste oddawanie moczu lub krwawienie.

Jednym z głównych powodów tego jest niska jakość produktów używanych do wytworzenia karm dla psów i kotów. Często są to produkty odpadowe, które przeszły długi transport. Mogą zawierać bakterie i pleśnie, dlatego wymagają długotrwałej wysokotemperaturowej obróbki termicznej. Jednak nawet to nie zawsze likwiduje np. toksyny pochodzące z pleśni. Corocznie zdarza się, że któryś z producentów karm musi wycofać duże partie towaru z powodu stwierdzonych zatruć zwierząt.

Innym składnikiem, który może prowadzić do alergii i nietolerancji u psów i kotów jest niskiej jakości mięso. Najczęściej jest to mięso i odpady poubojowe z przemysłowych hodowli, w których używa się dużych ilościach antybiotyków,  różnego rodzaju hormonów i chemicznych dodatków paszowych. Jakaś część z nich trafia do karm i powoduje u psów i kotów reakcje uczuleniowe. Niewielka część psów i kotów wykazuje reakcje uczuleniowe na konkretne rodzaje białka, jednak częstsza jest alergia na białko spowodowana przez stosowane wysokotemperaturowej obróbki mięsa. Dodatkowo, szczególnie w tańszych karmach, jako zamiennik mięsa stosowane są zmielone pióra, sierść, kopyta i mączka zwierzęca obniżając jakość karm.

Czynnikiem mogącym spowodować nietolerancje pokarmowe i alergie są także niewłaściwe proporcje składników pokarmowych karmach. Psy i w mniejszym stopniu koty, potrzebują w pożywieniu pewnej ilości składników roślinnych. Ze względu na specyfikę budowy ich układu pokarmowego powinny być one częściowo przygotowane do trawienia. W wielu, a szczególnie tańszych karmach, różnego rodzaju zboża stanowią duży, a czasami główny ich składnik. Jeżeli są to zboża wyłącznie rozdrobnione mechanicznie, a jest to częsta praktyka, układ pokarmowy psa i kota w praktyce ich nie trawi. Niestety nadmiar zbóż osłabia również florę bakteryjną jelit, normalnie przystosowaną do trawienia mięsa, co pociąga za sobą chroniczne nietolerancje pokarmowe oraz alergie.

Niektóre karmy dla zwierząt mogą też zawierać dodatki chemiczne: sztuczne barwniki, konserwanty i aromaty, z którymi w naturze psy i koty nie mają do czynienia. Mogą one wywołać reakcje alergiczne. Takie składniki nie są potrzebne do zbilansowanej diety i mogą zaszkodzić zdrowiu zwierzęcia.

W celu uniknięcia alergii i nietolerancji u psów i kotów, ważne jest, aby wybierać karmę wysokiej jakości, która nie zawiera sztucznych składników i wypełniaczy. Karmy oparte na mięsie, które zawierają pełnowartościowe białko i składniki odżywcze, powinny być tymi, które wybierzesz dla swojego pupila.

Nierzadko zdarza się, że nasi Klienci zaznaczają, że myśleli, że pies nie toleruje drobiu, ale jak okazało się już niejednokrotnie , że to nie drób jest problem, a jego wątpliwa jakość, która jest powszechna nawet w karmach z wyższej półki cenowej. Nie wszystko złoto co świeci…

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie pupila skontaktuj się z nami! Dobierzemy najlepszą karmę i naturalne suplementy, które pozwolą pozbyć się alergii i poprawią jakość waszego życia. Bez inwazyjnych kroków. Wszystko w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz

Udostępnij

error: Zawartość chroniona !!
Scroll to Top