Tabletka dla psa.

Z tego, że psy i koty mogą mieć pasożyty układu pokarmowego zdają sobie sprawę prawie wszyscy ich właściciele. Z tego, że niektóre z tych pasożytów mogą się przenieść na człowieka zdaje sobie sprawę już znacznie mniej osób.

A między innymi dlatego powinniśmy zadbać o to by nasi pupile byli zdrowi i pozbawieni niechcianych lokatorów. Poza tym pasożyty upośledzają funkcje wchłaniania substancji odżywczych u zwierząt, zatruwają organizm wydzielanymi substancjami oraz mogą uszkodzić organy wewnętrzne. Wszystko to może być pierwotną przyczyną bardzo wielu chorób u zwierząt.

W praktyce nie jesteśmy w stanie zapobiec by pasożyty nie pojawiły się w układzie pokarmowym naszego zwierzaka, w związku z czym musimy zadbać by tam na stałe nie zamieszkały.

Są dwie szkoły zwalczania pasożytów. Pierwsza poprzez zabijanie ich środkami chemicznymi lub druga poprzez stworzenie takiego środowiska w układzie pokarmowym, które znacznie utrudnia lub uniemożliwia pasożytom życie i rozwój w jelitach naszego zwierzęcia.

W pierwszym wypadku otrzymujemy efekt natychmiastowy. Jedna tabletka wyniszcza prawie wszystkie żywe formy pasożytów. Wydaje się to wygodne i skuteczne ale nie całkiem tak jest.

Pozostają wszystkie formy przetrwalnikowe pasożytów, z których za parę dni odradzają się następne ich pokolenia i bardzo szybko wszystko wraca do stanu początkowego. Natomiast skutkiem ubocznym jest zniszczenie dużej części flory bakteryjnej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa lub kota.

Paradoksem jest, że czym bardziej staramy się zniszczyć pasożyty częstszym stosowaniem tabletek tym mocniej uszczuplamy niezbędną zwierzęciu florę układu pokarmowego, a ta odbudowuje się wolniej niż flora pasożytnicza i rezultacie ilość pasożytów w organizmie wzrasta.

Wyjściem z tego błędnego koła jest zmiana podejścia do zwalczania pasożytów w układzie pokarmowym.

Trzeba w jelitach stworzyć środowisko nieprzyjazne pasożytom, a sprzyjające lub co najmniej obojętne dla niezbędnych zwierzętom drobnoustrojów.

 Utrzymanie takiego środowiska przez okres co najmniej kilku, kilkunastu dni powoduje, że pasożyty bądź giną, bądź w bardzo znaczącym stopniu wynoszą się z jelit. Stosowanie takich preparatów przez dłuższy czas powoduje, że pasożyty które w międzyczasie wykluły się z formy przetrwalnikowej również giną. Powoduje to przerwanie ich łańcucha życiowego.

Z resztkami pasożytów potrafi poradzić sobie sam organizm i właściwa flora jelitowa. Taki rodzaj kuracji można stosować nawet kilka razy w roku, bo nie szkodzi on zwierzętom.

Oczywiście jeśli mamy psa lub kota, który spędza większość czasu na dworze, poza naszą kontrolą czy jest psem myśliwskim albo mamy w domu wiele psów to raz lub dwa razy do roku warto dać mu dobry, nowoczesny chemiczny środek przeciwpasożytniczy, a przez pozostałą część roku stosować środki utrzymujące przeciwpasożytnicze środowisko w układzie pokarmowym. Nie jest to jednak konieczne dla psów typowo domowych.

W Reico-Vital stworzono preparat Pro-1 będący zgranulowanym wyciągiem z ziół, który nie tylko stwarza w układzie pokarmowym środowisko nieprzyjazne dla pasożytów ale także wspomaga właściwa florę bakteryjną. Taki sposób odrobaczanie stosuje w Niemczech, skąd firma Reico-Vital pochodzi, wielu hodowców chcących utrzymywać swoje zwierzęta hodowlane w jak najlepszej formie.

Dzięki Pro-1 nie tylko dbamy o zdrowie i dobrą kondycję swoich pupili, bo jak naukowcy stosunkowo niedawno odkryli układ pokarmowy działa u zwierząt i ludzi jak drugi mózg, ale równocześnie jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed pasożytami odzwierzęcymi.

Dodaj komentarz

Udostępnij

error: Zawartość chroniona !!
Scroll to Top