Poznaj rozwiązania najczęstszych problemów zdrowotnych Twojego pupila

Twój pupil ma problemy z wątrobą, nerkami lub ze stawami? Boryka się z nadwagą?

Zła dieta może znacząco wpłynąć na zdrowie zwierząt, w tym na ich nerki, wątrobę i stawy. Dieta bogata w wysoko przetworzone składniki, tłuszcze i węglowodany, a jednocześnie uboga w białka i składniki odżywcze, może prowadzić do otyłości, cukrzycy, chorób serca i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Nadmiar tłuszczów i węglowodanów w diecie może prowadzić do otyłości, co z kolei może obciążać nerki zwierząt. Wysoki poziom cukru we krwi, który często towarzyszy diecie wysoko węglowodanowej, może wpływać negatywnie na pracę nerek, prowadząc do przewlekłej ich niewydolności. Niewłaściwa karma może spowodować, że w nerkach pod wpływem zbyt niskiego pH moczu, będą się tworzyły kamienie nerkowe. Szczególnie wrażliwe są na to koty. Poza odpowiednią dietą, warto wtedy zastosować mieszanki ziołowe z serii Naturkraft, a przy wysokim poziomie cukru przydatny może być preparat Juwel-Vital.

Z kolei dieta bogata w tłuszcze i przetworzone składniki może obciążać wątrobę zwierząt. Tłuszcze nasycone i trans, które są często obecne w przetworzonej żywności, mogą prowadzić do rozwoju chorób, takich jak niewydolność czy stłuszczenie wątroby. Często też nieodpowiednia karma zawierająca niewłaściwe składniki biologiczne i chemiczne powoduje problemy w funkcjonowaniu zarówno wątroby jak i nerek. Istotne jest też, by karma nie powodowała utraty równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Karma zakwaszająca organizm obciąża szczególnie nerki u kotów i psów, powoduje też trudności w pracy wątroby i wydzielaniu żółci, a nawet powoduje szybkie powstawanie kamienia nazębnego.
W zależności od stanu zwierzęcia powinno się dobrać dla niego właściwą karmę oraz jeśli jest to konieczne, któryś z preparatów wspomagających oczyszczanie wątroby na przykład Naturkraft Pro-4 czy Lebe-flüssig.

Nieodpowiednia dieta może także wpłynąć na stawy zwierząt. Brak składników odżywczych, witamin, minerałów, kwasów omega-3 i składników umożliwiających wytwarzanie kolagenu może prowadzić do osłabienia kości i stawów, a tym samym zwiększać ryzyko wystąpienia chorób stawów na przykład artretyzmu. Szczególnie jest to ważne u psów starszych, dużych oraz psów z wzorcem rasy silnie obciążającym stawy, takich jak owczarki niemieckie czy boksery.
Poza wspomagającą stawy dietą można, w zależności od rodzaju problemu i jego zaawansowania zastosować któryś z preparatów Reico, takich jak Naturkraft Pro-6, Glenk-Vital czy Joint-Vital.

Wszystkie wyżej wymienione problemy nierzadko występują u psów z nadwagą. Czasami są one jej przyczyną, ale najczęściej pojawiają się jako jej skutki. Otyłe psy mają problemy z metabolizmem, co pociąga za sobą kłopoty z wątrobą, nerkami i stawami, a to stwarza trudności w poruszaniu i koło się zamyka.

Poradzenie sobie z nadwagą u psów i kotów jest równie trudne jak u ludzi, ale środki zaradcze są podobne. Podstawową sprawą jest zmiana sposobu karmienia. Trzeba podawać wyłącznie jeden rodzaj karmy w stałej, dziennej ilości wystarczającej do zaspokojenia minimalnego zapotrzebowania energetycznego. Musi być to jednak karma tak zbilansowana, by zaspokoić wszystkie potrzeby na składniki mineralne i witaminy. Równolegle trzeba rozpocząć powolny, ale systematyczny proces rozruszania zwierzęcia i konsekwentnie tego się trzymać. Można także wspomagająco stosować mieszankę z mikronizowanych alg Petmin i enzymy metaboliczne Rega-Saft.

We wszystkich tych problemach może pomóc odpowiednio dobrana karma Reico oraz dedykowane dla różnych rodzajów niesprawności mieszanki ziołowe i suplementy. W odpowiednim doborze tych produktów pomoże Ci przedstawiciel Reico, wystarczy się skontaktować.

Reico Glenk-Vital - Suplement diety dla zwierząt domowych, dla zdrowia i wspomagania naturalnych funkcji

Glenk-Vital to produkt, który może pomóc w łagodzeniu problemów ze stawami. Jego skład jest bogaty w naturalne składniki, które wpływają korzystnie na stan stawów. Algi zawarte w produkcie są bogate w witaminy i minerały, a także w pektyny, które wpływają korzystnie na przemianę materii. Zioła, takie jak afrykański czarci pazur, biała wierzba i parzydło leśne, mają właściwości przeciwzapalne i łagodzące ból. Gliceryna zawarta w produkcie działa jako naturalny środek zmiękczający i chroni stawy przed uszkodzeniami. Wszystkie składniki Glenk-Vital pracują razem, aby pomóc w zachowaniu zdrowych i elastycznych stawów oraz w zmniejszeniu bólu i sztywności.

Ekologiczny ocet jabłkowy, melasa drzewna (zawiera kasztan, wodę mineralną) oraz sól morska to dodatkowe składniki, które wpływają na regulację pH w organizmie i zapobiegają zakwaszeniu. Minerały zawarte w preparacie Lebe – flüssig pomagają w odbudowie uszkodzonego organizmu i wzmocnieniu jego funkcji obronnych.

Wszystkie te składniki wpływają na poprawę pracy wątroby i usprawnienie procesów trawienia, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia problemów gastrycznych oraz biegunek u zwierząt. Dodatkowo, poprawa pracy wątroby może wpłynąć korzystnie na proces gojenia się ran poprzez eliminację szkodliwych substancji z organizmu i zwiększenie zdolności regeneracyjnych komórek.

Reico Lebe – flüssig to preparat, który może pomóc w oczyszczaniu organizmu, w szczególności w oczyszczaniu wątroby.

Skład tego produktu to przede wszystkim aromaty i substancje zielne, takie jak karczoch, głóg, cietrzew, ostropest plamisty, berberys, kozieradka, łodyga, goryczka, pokrzywa, mniszek lekarski, skrzyp, czarna rzodkiew oraz nawłoć. Te składniki wpływają na organizm zwierząt poprzez zwiększenie wydzielania żółci, co sprzyja eliminacji szkodliwych substancji z organizmu. Dodatkowo, składniki te mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, co wpływa na ochronę komórek wątroby przed uszkodzeniami.

Ekologiczny ocet jabłkowy, melasa drzewna (zawiera kasztan, wodę mineralną) oraz sól morska to dodatkowe składniki, które wpływają na regulację pH w organizmie i zapobiegają zakwaszeniu. Minerały zawarte w preparacie Lebe – flüssig pomagają w odbudowie uszkodzonego organizmu i wzmocnieniu jego funkcji obronnych.

Wszystkie te składniki wpływają na poprawę pracy wątroby i usprawnienie procesów trawienia, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia problemów gastrycznych oraz biegunek u zwierząt. Dodatkowo, poprawa pracy wątroby może wpłynąć korzystnie na proces gojenia się ran poprzez eliminację szkodliwych substancji z organizmu i zwiększenie zdolności regeneracyjnych komórek.

Pomoc w nadwadze

Preparat Lebe – flüssig (Oczyszczanie wątroby) może pomóc przy nadwadze, ponieważ składniki w nim zawarte pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn, co przyczynia się do poprawy metabolizmu. Zdrowa wątroba to klucz do utrzymania prawidłowej wagi, ponieważ odpowiada za usuwanie substancji szkodliwych z organizmu i przetwarzanie tłuszczów. Dodatkowo, składniki preparatu, takie jak karczoch i goryczka, mogą pomóc w regulacji apetytu i poprawie trawienia, co również wpływa na kontrolę masy ciała. Jednakże, należy pamiętać, że preparat Lebe – flüssig nie jest samodzielnym rozwiązaniem problemu nadwagi i powinien być stosowany jako element zdrowej diety i aktywnego stylu życia.

Kontakt z doradcą

Nasz specjalista pomoże Ci dobrać najlepsze pożywienie i suplementy ziołowe!

Jeśli chcesz zrobić pierwsze zakupy w sklepie REICO, musisz się zarejestrować przez jednego z Partnerów REICO. Po złożeniu zamówienia, Partner REICO skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły i pomóc Ci w rejestracji w sklepie.

Formularz kontaktowy

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@karmaorganiczna.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Wszelkie informacje na temat ochrony danych umieściliśmy w Polityce Prywatności i Bezpieczeństwa.

Sprawdź nasze pozostałe produkty

Suplementy dla ludzi

error: Zawartość chroniona !!
Scroll to Top